Zaloguj się lub zarejestruj

Aby wziąć udział w webinarium musisz się zalogować. Nie posiadasz konta? Możesz założyć je teraz bezpłatnie.

Atraumatyczne ekstrakcje – rozwiązania w aspekcie perioprotetycznym

Dr n. med. Bartosz Suliborski

Atraumatyczne ekstrakcje: kiedy, jak i dlaczego? Zmiany wyrostka po ekstrakcji. Możliwości implantacji natychmiastowej. Kiedy podejście atraumatyczne ma sens?

Podczas godzinnego wykładu, dr n. med. Bartosz Suliborski omówi:

  1. Definicję i cele ekstrakcji oraz atraumatycznej ekstrakcji.
  2. Planowanie ekstrakcji – oczekiwania pacjenta: śródzabiegowe, pozabiegowe, możliwości odtwórcze obszaru po ekstrakcji.
  3. Powikłania po ekstrakcji.
  4. Instrumentarium: narzędzia tradycyjne a Luxator klasyczny i mechaniczny, Directa.
  5. Kiedy podjąć próbę zachowania zęba?
  6. Eksperyment odtwórczy.
  7. Ekstrakcja-implantacja.

Webinarium dostępne na żywo: 13/06/2017
Webinarium dostępne w archiwum do: 13/06/2020

“Atraumatyczne ekstrakcje – rozwiązania w aspekcie perioprotetycznym” webinarium jest organizowane przez Tribune Group GmbH. Uczestnik webinarium otrzymuje punkty edukacyjne ADA CERP, przeliczane zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia: 1godz. wykladu = 1 pkt.

Wykładowca

Dr n. med. Bartosz Suliborski

Dyplom lekarza stomatologa uzyskał w 1996 po odbyciu studiów stomatologicznych na Akademii Medycznej w Łodzi. W 2001 roku obronił pracę naukową na stopień doktora nauk medycznych z zakresu zaburzeń czynnościowych narządu żucia. Nowy dokument prawa wykonywania zawodu lekarza dentysty uzyskał 15.11.2002 roku.

Uczestnictwo w stacjonarnym, rocznym programie AEGD (Advanced Education in General Dentistry), na Uniwersytecie Maryland w Baltimore w USA, co udokumentowane jest uzyskanym certyfikatem tej uczelni wydanym w lipcu 2002 roku.

Dzięki uczestnictwu w programie AEGD, od 10.2002 do 03.2003 pełnił funkcję instruktora klinicznego programu AEGD, również na Uniwersytecie Maryland. Od 2005 roku pełnił rolę koordynatora programu współpracy pomiędzy Uniwersytetem Medycznym w Łodzi, a Uniwersytetem Maryland.

W chwili obecnej jest asystentem w Katedrze Stomatologii Odtwórczej, Zakładzie Zaburzeń Czynnościowych Narządu Żucia Instytutu Stomatologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Zakończył specjalizację z chirurgii stomatologicznej. W 2009 rozpoczął szkolenie na Uniwersytecie w Nowym Jorku: LINHART CONTINUING DENTAL EDUCATION PROGRAM Implant Continuum Education NYU & OSIS & CEIA, które zakończył w sierpniu 2012 i uzyskał certyfikat Uniwersytetu w Nowym Jorku.

Od 2016 roku członek Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej PASE.
Wygłosił kilkadziesiąt wykładów i kursów praktycznych, zarówno w Polsce, jak i za granicą, jest autorem i współautorem wielu publikacji w polskiej i światowej literaturze stomatologicznej, redaktorem naukowym i tłumaczem jednego z najnowszych podręczników z zakresu biomimetyki pt Adhezyjne Uzupełnienia Porcelanowe w Odcinku Przednim, Pascal Magne, Urs Belser, Wydawnictwo Kwintesencja 2010 oraz tłumaczem siedmiu innych specjalistycznych wydawnictw książkowych w tym Podstawy chirurgii piezoelektrycznej Tomaso Vercellotti, Wydawnictwo Kwintesencja 2010. Prowadzi aktywną współpracę naukową z Uniwersytetem Maryland, Baltimore, USA. W 2013 uzyskał certyfikat Associate Fellowship organizacji World Clinical Laser Institute.
Od marca 2012 roku prowadzi prywatną praktykę stomatologiczną Fordent w Łodzi.

Zapytaj eksperta

Leave a Reply

Certyfikat C.E.

Zaloguj się i o obejrzyj webinarium zanim przystąpisz do quizu. Po obejrzeniu webinarium weź udział w quizie, aby zdobyć punkty edukacyjne, a następnie wydrukuj certyfikat.

Obejrzałeś już webinarium? Możesz odświeżyć stronę, klikając przycisk poniżej.

Odśwież stronę

Masz problem z dostępem do quizu? Prosimy zapoznaj się z działem: Najczęściej zadawane pytania lub skontaktuj się z naszym Działem Wsparcia Technicznego. You can also email us at support@dtstudyclub.pl