1Punktedukacyjny
pon, 4 kwiecie
20:00 Berlin

Live Webinar: GBR i membrany tytanowe – metody i wyniki.

Wykładowca: Dr n. med. Krzysztof Chmielewski

proszę zaloguj się lub zarejestruj

Aby wziąć udział w webinarium musisz się zalogować. Nie posiadasz konta? Możesz założyć je teraz bezpłatnie.

GBR i membrany tytanowe – metody i wyniki.

Dr n. med. Krzysztof Chmielewski

Przedstawienie zasad pracy z membranami tytanowymi w połączeniu z zabiegami implantacji. Zrozumienie reakcji biologicznych, które jest podstawą doboru odpowiedniego.

Tematem wykładu jest sterowana regeneracja kości w połączeniu z jednoczasową implantacją z wykorzystaniem membran tytanowych. Ten typ zabiegu jest często przeprowadzany w codziennej praktyce z zastosowaniem różnych technik.

Najczęstsze napotykane trudności to kontrola napięcia tkanek, rozprzestrzenianie się biomateriału i kontrola objętości augmentowanej okolicy. W przypadku rozległych defektów często zabiegi są przeprowadzane dwuetapowo co znacznie wydłuża czas i zwiększa ilość zabiegów chirurgicznych w obrębie tej samej okolicy. Ciekawą alternatywą dla technik klasycznych jest wykorzystanie membran tytanowych mocowanych bezpośrednio do implantu.

Zamocowanie membrany jest łatwiejsze, skraca się znacząco czas trwania zabiegu oraz zmniejsza się ryzyko zwiększonych odczynów po zabiegowych. Osiągnięcie bardzo dobrych rezultatów wymaga jednak przestrzegania zasad pracy i znajomości zachowania się tych materiałów w tkance żywej. Na przykładzie różnych przypadków przedstawię efekty uzyskiwane zarówno w szczęce jak i w żuchwie oraz zwrócę uwagę na trudności oraz komplikacje.

Tribune Group GmbH is an ADA CERP Recognized Provider.
ADA CERP is a service of the American Dental Association to assist dental professionals in identifying quality providers of continuing dental education. ADA CERP does not approve or endorse individual courses or instructors, nor does it imply acceptance of credit hours by boards of dentistry. Tribune Group designates this activity for 1 continuing education credits.
This continuing education activity has been planned and implemented in accordance with the standards of the ADA Continuing Education Recognition Program (ADA CERP) through joint efforts between Tribune Group GmbH and Dental Tribune International GmbH.


Webinarium dostępne na żywo: 04/04/2016
Webinarium dostępne w archiwum do: 04/04/2019

Wykładowca

Dr n. med. Krzysztof Chmielewski

Zdobył tytuł lekarza w 1993 roku po ukończeniu wydziału stomatologii na Akademii Medycznej w Gdańsku. Od 1996 roku prowadzi własną praktykę stomatologiczną specjalizując się w stomatologii estetycznej i implantologii.

 

Osiągnięcia:

  • Założyciel i członek Zarządu Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej
  • Prezydent Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej w latach 2010-2014
  • Członek Amerykańskiej Akademii Stomatologii Kosmetycznej
  • Obecny w międzynarodowym wykazie wiodących placówek implantologicznych na świecie: Leading Implant Centers
  • Ukończył studia podyplomowe we Frankfurcie zdobywając tytuł Master of Science in Oral Implantology
  • Wykładowca na Uniwersytecie im. W.Goethe’go we Frankfurcie nad Menem w programie nauczania podyplomowego z zakresu Implantologii.

 

Ukończył prestiżowy program kształcenia podyplomowego w Seattle u Dr. John’a Kois’a. Międzynarodowy wykładowca w zakresie implantologii, sterowanej regeneracji kości i estetyki. Międzynarodowy ekspert i nauczyciel fotografii dentystycznej. Wykłada aktywnie na całym świecie między innymi w takich krajach jak: Niemcy, Dania, Wielka Brytania, Rosja, Turcja, USA, Japonia, Korea Płd, Tajwan, Singapur, Chiny.

 

Hobby:

Fotograf i filmowiec specjalizujący się wraz ze swoją żoną Adrianą w projektach z zakresu produkcji podwodnych i przyrodniczych. Współpracuje między innymi w projektach dla Discovery Channel. Zobacz zdjęcia:www.adakris.smugmug.com

Zapytaj eksperta

Zostaw odpowiedź