Śro , 9 Czerwiec
20:00 Warszawa

Live Webinar: Infekcje bakteryjne w jamie ustnej

Wykładowca: Prof. Anna Surdacka

proszę zaloguj się lub zarejestruj

Aby wziąć udział w webinarium musisz się zalogować. Nie posiadasz konta? Możesz założyć je teraz bezpłatnie.

Infekcje bakteryjne w jamie ustnej

Prof. Anna Surdacka

Biofilm i jego rola w etiopatogenezie najczęstszych bakteryjnych chorób jamy ustnej takich jak próchnica zębów, zapalenie dziąseł i choroby przyzębia.

Plan wykładu:
Podczas wykładu zostaną omówione współcześnie zalecane metody kontroli biofilmu, a wśród nich:

  • metody mechaniczne: stosowanie szczoteczek do zębów manualnych, elektrycznych: przedstawienie wprowadzanej na rynek szczoteczki magnetycznej IO wyposażonej w innowacyjną technologię.
  • metody wzmacniające mechaniczne usuwanie płytki nazębnej: antybakteryjne związki chemiczne dodawane do środków do codziennej higieny jamy ustnej , omówienie wpływu fluorku cyny zawartego w pastach do zębów na redukcję patogenów w środowisku jamy ustnej.

Webinarium dostępne na żywo: 09/06/2021
Webinarium dostępne w archiwum do: 09/06/2024

Wykładowca

Prof. Anna Surdacka

Prof. dr hab. Anna Surdacka
Kierownik Katedry i Kliniki Stomatologii Zachowawczej I Endodoncji Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. W latach: 2008 – 2013 prezes Poznańskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego; 2003 -2008 sekretarz czasopisma Dental Forum, 2004 – 2012 Pełnomocnik d/s Kształcenia w specjalności Higiena Dentystyczna, 2006 – 2019 konsultant dla województwa wielkopolskiego w dziedzinie stomatologii zachowawczej z endodncją, 2012 – 2019, Prodziekan ds Stomatologii na Wydziale Lekarskim II UMP.

Duży dorobek dydaktyczny związany ze szkoleniem przed i podyplomowym. Jest promotorem 10 ukończonych przewodów doktorskich oraz 6 wszczętych, recenzentem rozpraw doktorskich, habilitacyjnych, recenzentem w postępowaniach o nadanie tytułu profesora jak również recenzentem prac publikowanych w czasopismach polskich i zagranicznych.
Zajmuje się problematyką związaną z profilaktyką i leczeniem próchnicy zębów, diagnostyką wczesnych stadiów próchnicy, zmianami patologicznymi w jamie ustnej obserwowanymi w przebiegu chorób ogólnoustrojowych ze szczególnym uwzględnieniem roli śliny w utrzymaniu zdrowia jamy ustnej.

Za pracę naukowo – dydaktyczną otrzymała liczne nagrody tak naukowe jak i dydaktyczne indywidualne i zespołowe JM Rektora UMP, nagrody CED (IADR) jak również nagrody za publikacje naukowe. Posiada odznaczenia: Studencką Odznakę Za Wiedzę i Aktywność „SOWA” z czerwonym krzyżem, srebrną, złotą odznakę PTS oraz godność Bene Meritus PTS, Medal Komisji Edukacji narodowej oraz Srebrny Krzyż Zasługi.

Zapytaj eksperta

Zostaw odpowiedź

Certyfikat C.E.

Zaloguj się i obejrzyj całe webinarium przed przystąpieniem do quizu CE. Po obejrzeniu webinaru wróć tutaj, aby wziąć udział w quizie CE i wydrukować certyfikat CE.

Zalogowałeś się już i oglądałeś webinarium? Spróbuj ponownie załadować stronę za pomocą przycisku poniżej.

Odśwież stronę

Masz problemy z dostępem do quizu? Please read the frequently asked questions or contact our support team. Napisz do nas e-mail na adres: support@dtstudyclub.pl