1Punktedukacyjny
15 Listopada 2016
19:00 Warsaw Berlin

Live Webinar: Krótkie i ultrakrótkie implanty alternatywą dla rozległych ingerencji w zatokę szczękową w rehabilitacji protetycznej pacjentów z zaawansowaną atrofią kości

Wykładowca: Dr n. med. Katarzyna Maciejewska

Zaloguj się lub zarejestruj

Aby wziąć udział w webinarium musisz się zalogować. Nie posiadasz konta? Możesz założyć je teraz bezpłatnie.

Krótkie i ultrakrótkie implanty alternatywą dla rozległych ingerencji w zatokę szczękową w rehabilitacji protetycznej pacjentów z zaawansowaną atrofią kości

Dr n. med. Katarzyna Maciejewska

Zjawisko atrofii kości stanowi wyzwanie w chirurgii stomatologicznej i implantoprotetyce.

Wykład przedstawia sposoby małoinwazyjnego traktowania trudnych warunków kostnych w szczęce, w celu rekonstrukcji uzębienia za pomocą implantów bez potrzeby wykonywania rozległych procedur przeszczepów kostnych lub z wykorzystaniem niewielkiej ilości materiału przeszczepowego stosowanego jednoczasowo z implanatcją. Implanty krótkie o specyficznym kształcie powierzchni mogą być kluczem do sukcesu implantologicznego w takich sytuacjach klinicznych, skracając czas procedury leczniczej i czyniąc wyniki leczenia przewidywalnymi.

Autorka wykładu przedstawi proste rozwiązania dla trudnych przypadków klinicznych, zakładające unikanie rozległych ingerencji, czyniąc tym samym terapię bardziej akceptowalną dla większości pacjentów.

Bicon-4na5-i-3na6.pdf


Webinarium dostępne na żywo: 15/11/2016
Webinarium dostępne w archiwum do: 15/11/2019

“Krótkie i ultrakrótkie implanty alternatywą dla rozległych ingerencji w zatokę szczękową w rehabilitacji protetycznej pacjentów z zaawansowaną atrofią kości” webinarium jest organizowane przez Tribune Group GmbH. Uczestnik webinarium otrzymuje punkty edukacyjne ADA CERP, przeliczane zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia: 1godz. wykladu = 1 pkt.

Wykładowca

Dr n. med. Katarzyna Maciejewska

Absolwentka Oddziału Stomatologii Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku (1995), wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny Katedry i Kliniki Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (1995-2010); od 2000 roku prowadzi praktyki stomatologiczne AN-MED w Sopocie i Gdyni; w praktyce stomatologicznej – chirurg stomatolog; w sferze zainteresowań zawodowych – małoinwazyjne procedury chirurgiczne w leczeniu implantologicznym; od 2009 roku wykładowca i szkoleniowiec firmy Bicon; poszerza swoją wiedzę na szkoleniach w Europie i Stanach Zjednoczonych, aktywny uczestnik konferencji i kongresów w  kraju i za granicą; zainteresowania pozazawodowe – podróże, literatura, sport – golf.

Zapytaj eksperta

Leave a Reply

Certyfikat C.E.

Zaloguj się i o obejrzyj webinarium zanim przystąpisz do quizu. Po obejrzeniu webinarium weź udział w quizie, aby zdobyć punkty edukacyjne, a następnie wydrukuj certyfikat.

Obejrzałeś już webinarium? Możesz odświeżyć stronę, klikając przycisk poniżej.

Odśwież stronę

Masz problem z dostępem do quizu? Please read the frequently asked questions or contact our support team. Napisz do nas e-mail na adres: support@dtstudyclub.pl