1Punktedukacyjny
pon, 25 listopad
20:00 Warszawa

Live Webinar: Minimalna inwazyjność procedur chirurgicznych w implantologii stomatologicznej

Wykładowca: Dr n. med. Katarzyna Maciejewska

proszę zaloguj się lub zarejestruj

Aby wziąć udział w webinarium musisz się zalogować. Nie posiadasz konta? Możesz założyć je teraz bezpłatnie.

Minimalna inwazyjność procedur chirurgicznych w implantologii stomatologicznej

Dr n. med. Katarzyna Maciejewska

Implanty krótkie i ultrakrótkie kluczem do sukcesów w rehabilitacji protetycznej pacjentów z zaawansowaną atrofią kości.

Zjawisko atrofii kości oraz choroby ogólnoustrojowe pacjentów stanowią wyzwanie w chirurgii stomatologicznej i implantoprotetyce. W wykładzie przedstawione zostaną sposoby małoinwazyjnego traktowania trudnych warunków kostnych oraz pacjentów z grupy podwyższonego ryzyka, w szczęce i żuchwie, w celu rekonstrukcji uzębienia za pomocą implantów bez potrzeby wykonywania rozległych procedur regeneracyjnych. Implanty krótkie o specyficznym kształcie i powierzchni mogą być kluczem do sukcesu implantologicznego w takich sytuacjach klinicznych, gdzie bliskość śródkostnych struktur witalnych stanowi ograniczenie i często skazuje pacjenta na skomplikowane leczenie i ryzyko wystąpienia powikłań. Dokonując wyboru na korzyść krótkich i ultrakrótkich implantów, skracamy czas procedury leczniczej i czynimy wyniki leczenia przewidywalnymi oraz minimalizujemy ryzyko powikłań u pacjentów obciążonych.


Webinarium dostępne na żywo: 25/11/2019
Webinarium dostępne w archiwum do: 25/11/2022

Wykładowca

Dr n. med. Katarzyna Maciejewska

Absolwentka Oddziału Stomatologii Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku (1995), wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny Katedry i Kliniki Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (1995-2010); od 2000 roku prowadzi praktyki stomatologiczne AN-MED w Sopocie i Gdyni; w praktyce stomatologicznej – chirurg stomatolog; w sferze zainteresowań zawodowych – małoinwazyjne procedury chirurgiczne w leczeniu implantologicznym; od 2009 roku wykładowca i szkoleniowiec firmy Bicon; poszerza swoją wiedzę na szkoleniach w Europie i Stanach Zjednoczonych, aktywny uczestnik konferencji i kongresów w  kraju i za granicą; zainteresowania pozazawodowe – podróże, literatura, sport – golf.

Zapytaj eksperta

Zostaw odpowiedź

Certyfikat C.E.

Zaloguj się i obejrzyj całe webinarium przed przystąpieniem do quizu CE. Po obejrzeniu webinaru wróć tutaj, aby wziąć udział w quizie CE i wydrukować certyfikat CE.

Zalogowałeś się już i oglądałeś webinarium? Spróbuj ponownie załadować stronę za pomocą przycisku poniżej.

Odśwież stronę

Masz problemy z dostępem do quizu? Please read the frequently asked questions or contact our support team. Napisz do nas e-mail na adres: support@dtstudyclub.pl