1Punktedukacyjny
pon, 21 marzec
19:00 Berlin

Live Webinar: Odbudowa zębów przednich

Wykładowca: Dr n. med. Maciej Żarow DDS, PHD

Zaloguj się lub zarejestruj

Aby wziąć udział w webinarium musisz się zalogować. Nie posiadasz konta? Możesz założyć je teraz bezpłatnie.

Odbudowa zębów przednich

Dr n. med. Maciej Żarow DDS, PHD

Licówki wykonywane laboratoryjnie czy bezpośrednie licówki kompozytowe?

Odbudowa zębów przednich jest dużym wyzwaniem dla lekarzy stomatologów. Pacjenci oczekują nie tylko poprawy efektu estetycznego ale również funkcjonalności i odpowiedniej trwałości wykonywanych odbudów.

  • Jak zaplanować odbudowy w zębach przednich?
  • Z jakiego materiału je wykonać : czy z porcelany czy z kompozytu?
  • Czy kompozyt może być tak estetyczny jak porcelana?
  • Czy muszę zmienić warunki zgryzowe (podwyższyć) zgryz aby odbudować zęby przednie?
  • Co zrobić gdy zęby są po leczeniu endodontycznym i mają przebarwienia?
  • Jak przygotować tkanki zęba ?
  • Jak zapobiegać problemom związanym z licówkami w postaci ukruszeń, przebarwień ?

Na te pytania wykładowca postara się odpowiedzieć poprzez przykłady i przypadki kliniczne.
Stosując właściwe wskazania możemy dziasiaj wykonywać w sposób powtarzalny estetyczne odbudowy z kompozytu, bezpośrednie licówki kompozytowe. Mogę one stanowić mniej inwazyjną i ekonomiczną alternatywę dla licówek porcelanowych


Webinarium dostępne na żywo: 21/03/2016
Webinarium dostępne w archiwum do: 21/03/2019

“Odbudowa zębów przednich” webinarium jest organizowane przez Tribune Group GmbH. Uczestnik webinarium otrzymuje punkty edukacyjne ADA CERP, przeliczane zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia: 1godz. wykladu = 1 pkt.

Wykładowca

Dr n. med. Maciej Żarow DDS, PHD

Ukończył Wydział Stomatologii, Uniwersytetu Medycznego im. Semmelweisa w Budapeszcie, Węgry (1995). Uzyskał dwie specjalizacje: I°ze stomatologii ogólnej (1999) oraz ze stomatologii zachowawczej z endodoncją (2005). Pracę doktorską obronił z wyróżnieniem w CM UJ (Kraków, 2003). W latach 1998-2005 pracował w Zakładzie Propedeutyki Stomatologii Zachowawczej CMUJ w Krakowie (2003-2004 jako p/o kierownika Zakładu).
Od roku 1999 prowadzi Praktykę Prywatną Dentist w Krakowie, – Centrum Kursów Podyplomowych Dentist. W roku 2003 otrzymał stypendium International Association of Dental Research dla młodych naukowców, w ramach którego odbył Honorary Visiting Appointment na Uniwersytetach w Leeds i Manchester.
Jest autorem ponad 50 prac naukowych. Od wielu lat wykładowca na kongresach naukowych w Polsce i zagranicą, w tym dla programów podyplomowych master z Endodoncji i Stomatologii Estetycznej Universitat Internacional de Catalunya w Barcelonie. Profesor wizytujący na uniwersytecie Chieti (Włochy) Redaktor naczelny czasopisma Medycyna Praktyczna Stomatologia. Autor książki pt” Endoprotetyka – przewodnik dla praktyki” (Wydawnictwo Kwitesencja, 2013) wydanej w językach polskim, rosyjski (2014) i angielskim (2016).

Zapytaj eksperta

Leave a Reply

Certyfikat C.E.

Zaloguj się i o obejrzyj webinarium zanim przystąpisz do quizu. Po obejrzeniu webinarium weź udział w quizie, aby zdobyć punkty edukacyjne, a następnie wydrukuj certyfikat.

Obejrzałeś już webinarium? Możesz odświeżyć stronę, klikając przycisk poniżej.

Odśwież stronę

Masz problem z dostępem do quizu? Please read the frequently asked questions or contact our support team. Napisz do nas e-mail na adres: support@dtstudyclub.pl