1Punktedukacyjny
pon, 10 czerwiec
18:00 Warszawa

Live Webinar: Radiologia w praktyce – możliwości diagnostyczne CBCT i oprogramowania InVivo.

Wykładowca: Mr. Mateusz Szkliniarz Lek. dent.

proszę zaloguj się lub zarejestruj

Aby wziąć udział w webinarium musisz się zalogować. Nie posiadasz konta? Możesz założyć je teraz bezpłatnie.

Radiologia w praktyce – możliwości diagnostyczne CBCT i oprogramowania InVivo.

Mr. Mateusz Szkliniarz Lek. dent.

Podczas webinarium zostaną przedstawione zaawansowane funkcji diagnostyczne oprogramowania dedykowanego CBCT KaVo – InVivo.

Wykład ukazuje w jaki sposób łatwo dokonać reorientacji płaszczyzn poszczególnych cięć, a także w jaki sposób wygenerować przekroje ortoradialne (poprzeczne) w stosunku do wyrostka zębodołowego w regionie naszego zainteresowania (ocena grubości blaszki kostnej po stronie przedsionkowej przy siekaczach dolnych podczas planowania i kontroli leczenia ortodontycznego, ocena zmian OKW, resorpcji, analiza pola implantoprotetycznego)

Oprogramowanie InVivo na bazie którego przeprowadzony jest webinarium zawiera wiele ciekawych funkcji przydatnych w codziennej diagnostyce w różnych sytuacjach klinicznych. Dają one szansę oceny konkretnego zęba oraz jego okolicy analizując tkanki pod kątem 360 stopni. W ten sposób łatwo ocenić występowanie np. resorpcji oraz dokładnej lokalizacji wczepu po zabiegu implantologicznym. Dodatkowym atutem nie do przecenienia jest możliwość obrabiania skanu w formie renderingu wolumetrycznego (rekonstrukcji komputerowej). Dzięki niej prześledzimy system kanałowy zęba, zajrzymy do zatoki szczękowej, a także ocenimy lokalizację zęba zatrzymanego. Jest to także fantastyczne narzędzie do komunikacji z pacjentem.


Webinarium dostępne na żywo: 10/06/2019
Webinarium dostępne w archiwum do: 10/06/2022

Wykładowca

Mr. Mateusz Szkliniarz Lek. dent.

Absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Ukończył studia na Wydziale Lekarskim, Oddziale Lekarsko-Dentystycznym. Tytuł lekarza dentysty uzyskał w 2007 r. Swoje umiejętności zawodowe doskonali podczas licznych kursów i szkoleń. Jego pasje zawodowe to szeroko pojęta stomatologia mikroskopowa oraz nowoczesna diagnostyka obrazowa. Zajmuje się również prowadzeniem szkoleń z zakresu radiologii stomatologicznej dla lekarzy dentystów oraz techników radiologii.

Autor artykułów o tematyce radiologicznej w czasopismach branżowych takich jak: Digital, Medical Tribune, Nowy Gabinet Stomatologiczny oraz portalu Infodent24. Prelegent wykładów oraz prowadzący podczas warsztatów radiologicznych w szczególności o tematyce CBCT i jej wykorzystaniu w stomatologii podczas konferencji takich, jak: Nowe Horyzonty Radiologii Stomatologicznej, PASE, BSSO, VIII Międzynarodowe Sympozjum Fizykodiagnostyki i Fizjoterapii Stomatologicznej i Medycznej, DaysFORdentists, a także warsztatów organizowanych przez firmę KaVo Polska.

Zapytaj eksperta

Zostaw odpowiedź

Certyfikat C.E.

Zaloguj się i obejrzyj całe webinarium przed przystąpieniem do quizu CE. Po obejrzeniu webinaru wróć tutaj, aby wziąć udział w quizie CE i wydrukować certyfikat CE.

Zalogowałeś się już i oglądałeś webinarium? Spróbuj ponownie załadować stronę za pomocą przycisku poniżej.

Odśwież stronę

Masz problemy z dostępem do quizu? Please read the frequently asked questions or contact our support team. Napisz do nas e-mail na adres: support@dtstudyclub.pl